Sérii B. Avellino sa podarí v extrémnych prípadoch porušiť cieľ Benátok, ale oba tímy majú spoločné podiely

V očakávaní 5. dňa šampionátu Serie B, ktorý sa skončil pred pár minútami na štadióne Partenio v Avelline, hostitelia zasiahli nevrlú Veneziu, ktorá získala štvrtú remízu z piatich odohraných zápasov. Všetko sa deje za posledných 10 minút hry. Venezia nachádza výhodu na 80. pozícii vďaka hlavičke Moreo. Zdá sa, že je pre tím Pippa Inzaghiho ako stvorený, ale na 88. kapitán Irpina D'Angelo, ktorý tiež stojí za bránou definitívneho výsledku 1: 1, si robí pekný darček pri príležitosti svojich 32. narodenín, pričom porušil najskôr po takmer 5 úplných zápasy, dvere do Benátok, ktoré boli jedinými neprekonanými v tejto kategórii. Benátky však zostávajú bez porážky, čo sa aj v Avelline bráni bez osobitných obáv, a to aj napriek rôznym príležitostiam, ktoré vytvoril Avellino, ktorý sa chcel vrátiť k víťazstvu po prešľape pred niekoľkými dňami v Cesene, kde si síce porážku nezaslúži, sa musel vzdať Romagnom. Benátky, ktoré, ako už bolo spomenuté, zatiaľ nepoznajú prehru v tejto lige, ale takmer výlučne inkasujú remízy. S dnešnými 4, ktoré pridali k 3 získaným bodom v Bari, dosiahli 7 bodov, to isté nazhromaždil Avellino, ktorý však dnes prvýkrát vyrovnal a k šiestim získaným bodom pridáva bod vďaka dvom domácim víťazstvám dosiahnutým proti Brescii a Foggii . V záverečných minútach nervozita na lavičke Novellina, ktorý pri bránke Avellina nabral gól benátskemu asistentovi trénera, ktorý, zdá sa, argumentoval za neustále pády v benátskej oblasti zeleno-bielych hráčov. Na konci zápasu vyjadril poľutovanie nad Pippom Inzaghim, ktorý počas rozhovoru uviedol tri body, ktoré zvážil, a zaslúžil si to jeho muži. „Naša úloha na tomto šampionáte bude bolesťou v zadku pre všetky tímy, s ktorými sa stretávame“, to sú slová Inzaghiho na margo rozhovoru s novinármi na konci zápasu a prinajmenšom pokiaľ sme videli zatiaľ tomu môžeme iba veriť.