Perugia a Carpi príkazom Frosinone a Serie B, ktorý vyzerá ako príloha posledných play-offov

Perugia, z troch popredných hráčok, sa javí ako tá, ktorá minimálne v tejto fáze šampionátu najmenej trpí na svojich súperov. V skutočnosti jej víťazstvá prídu na konci zápasu v skutočnosti nijako spochybňované a súperovi sa hovorí Virtus Entella, Pescara alebo Parma, málo zmena, grifovia víťazia hraním na „zamate“. Aj včera sa Perugia za prítomnosti skvelého hráča ligy, ktorým je nepochybne Parma, ukázala ako parný valec a vďaka 5. gólu v štyroch zápasoch severokórejského talentu Hana, ktorý smeruje na sieť, kúzlom druhého hrdinu dňa Bonaiuto. Just Bonaiuto, ktorý vlani dokonca „zostúpil“ s Latinou, je autorom úžasného výkonu a doslova tiahne svoj tím k víťazstvu. V osemnástke z nemožnej polohy púšťa ohnivú guľu, ktorá sa zrúti na brvno, vtrhne Han a hlavičkuje veľmi dôležitý gól výhody. Parma by mala možnosť vyrovnať skóre o desať minút neskôr, keď sám Gagliolo pred Rosatim pohltil gól 18: 1. Druhá polovica pokračuje po línii prvej. Perugia útočí a v 1. minúte nachádza gól 51: 2. Je to najlepší v poli Buonaiuto, ktorý na konci majstrovskej akcie po kontrole hrudníka a následnom zastavení prekoná súpera a nechá vystreliť ohnivú guľu spoza oblasti, ktorá sa vrhne za Frattaliho. Nádherný gól, ktorý „rozsvieti“ takmer 0 9.000 divákov, ktorí tlačia Curi, a oprávňuje ich snívať, gól, ktorý sa musel páčiť aj autorke, pretože na 67. opäť zbiera gól, ktorý je prakticky totožný s druhým a v skutočnosti sa uzatvára Táto hra zmenila veľkosť Parmy, ktorá bude mať počas šampionátu určite veľkú úlohu, ale tá sa pri tejto príležitosti nezdala veľmi bojovná. Preto končí 3: 0 Perugiou, ktorá ukladá najpresvedčivejší výkon svojho šampionátu, a chytí Carpiho spolu s „mai domo“ Frosinone di Longo, ktorý je naďalej autorom všetkých svojich vzdialených hier a je autorom ďalšieho zložitého návratu. proti silným Bari.
Ostatní lídri Carpi, aj keď sa na ťažkom ihrisku Cremony ukazujú, ukazujú ako solídny tím a napriek prehre v 1. minúte hry sa nedotknuteľnosť jeho gólu v dôsledku východiskového gólu útočníka grigiorosa Brighentiho reorganizuje napriek tímu domáci sa snažia uzavrieť hru hľadaním dvojníka, ukazuje sa ako skvelý tím, ktorý ovláda hru a dostáva gól zaslúženej remízy v 33. minúte prvého polčasu vďaka obvyklému Mbakogu, ktorý lahodným lobom „upáli“ súperovho brankára Ujkaniho. Druhá polovica, aj vďaka zaradeniu Croceho, Castrovilliho a Paulinha, pochádza z Cremony. Carpi zaťal zuby a spolieha sa výlučne na protiútoky, z ktorých jeden vedie vodcov veľmi blízko ku skórovaniu, ale hlavička Concasa sa zastaví na brvne. Cremonese sa vrhá „na hlavu“ vpred pri hľadaní víťazného gólu, najskôr však tyč a potom súperov brankár Colombi popierajú Paulinhovi a Cavionovi radosť z gólu zápasu. Carpi si udržiava špičku v rebríčku, aj keď žije v partnerskom spolužití, a potvrdzuje sa ako silný a konkrétny tím. Pokračuje vo svojom šampionáte a dáva svoj obvyklý gól na zápas, ale vďaka žulovej obrane, ktorá utrpí prvý gól v sezóne (nedotknuteľnosť svojho gólu si udržiava iba Benátky Pippa Inzaghiho) sa mu podarí „dať dohromady“ týchto 10 bodov s ktorá spolu s ďalšími veľkými hráčmi z posledného play-off vedie sériu B 2017/2018.