Serie B. Vláda Empoli a Benátky, ale za ním sa chváli

Veľký zápas desiateho dňa sa odohral v Penzo v Benátkach, kde boli povolaní muži Pippa Inzaghiho, aby čelili vodcom Empoli. Hostia zvíťazia s gólom v 10. minúte Moreo a vďaka týmto trom bodom oranžovozelení víťazi chytia Empolese na vrchole so 87 bodmi. Čo je pozadu, okrem Cremonese a Bariho, o ktorých sme už hovorili v článku o postupe v piatok, nachádzame Pescaru, ktorý zvíťazil v domácom návrate proti Avellino, ktorý sa ujal vedenia s veľkým cieľom Bidaouiho 17.. Mancuso o 23 ° a Pettinari o 29 ° prevrátili výsledok a odovzdali tri body Zemanovi, ktorý od svojho debutu proti Foggii nevyhral doma.
V 16 bodoch nájdeme aj skutočného protagonistu dňa, konkrétne Coriniho Novaru, ktorá spôsobí svoju prvú sezónnu porážku na Palerme, navyše doma as hlasným 2-0 podpísaným Moscatiho ortétou v 57 a 71 minútach. ,
Pätica 16-bodových tímov sa zatvára, Frosinone di Longo, ktorý sa mu podaril vyjsť bez zranenia, a to aj napriek číselnej podradenosti vyhostenia Brighentiho z Arechi proti Salernitane, ktorý vďaka sieti bývalého Schiavi pokračoval o 43 stupňov. 76. remíza spoločnosti Crivello, s odhodlaním kolegom Dionisi neprítomným v dôsledku vážneho rodinného smútku, zabráni Ciociari knockoutu, ktorý by bol objektívne nadmerným trestom.
Palermo zostáva na 15 bodoch, ako povedal Novara, keď porazil Favoritu, a pripojil sa k nemu Carpi, ktorý získal dobré miesto vo Vercelli proti bielym Grassadonia v hre s niekoľkými príležitostmi, ktorý však uzavrel bielymi sieťami. Len na 14 bodoch zistíme, že sa Parma vracia k domácemu víťazstvu proti Virtus Entelle. Konečný výsledok 3: 1 nesie podpis nesmrteľného kapitána Alessandra Lucarelliho, 40-ročného obranného záložníka so zástupcom bránky (3 v tejto sezóne), ktorý na 35. privádza dukaly do výhod, potom opäť na 51. miesto zaujal ligúrsky útočník Luppi. Zostávajúce dva góly hostiteľov sú zaregistrované v mestách Calaiò al'82º a Insigne 93º na troch platinových bodoch, vďaka ktorým sa Parma kráča smerom k vrcholu umiestnenia, ktoré je teraz už len tri dĺžky.
Na 13 bodoch Spezia stúpa a ťahá Perugiu ťažkým 4-2 a núti ho k 4. po sebe idúcej porážke ho zahákne do poradia.
Toto je sled cieľov zápasu: pre Speziu v druhej minúte Masiho, na 2. Mastinovi. Skratky na Umbrians Volta sa skracujú na 19., ligurskí sa šírili vďaka cieľom v 44. minúte druhej polovice Forte a 33. v Granoche. Zatvára sa pre Perugiu Mustacchio, ktorá v 38. druhej polovici ďalej skracuje vzdialenosti a podpíše prakticky irelevantnú sieť.
Perugia v dôsledku tejto 4. ťažkej postupnej porážky uvítala veľká výzva na návrat do Umbrie. Vždy na 13 bodoch nájdeme Cittadella porazenú pred Barim 4: 2, L'Avellino, ktorý prehrá v Pescare 2-1, a Salernitana, ktorý doma remizuje 1-1 proti Frosinone. Na 12 bodoch porážka Virtus Entella 3-1 v Parme, zatiaľ čo v „červenej“ oblasti nájdeme neflexibilnú Ternanu pána Pochesciho, ktorá sa vracia z 11-1 remízy doma proti Ascolimu, ktorý pokračoval obvyklým spôsobom. Favilli v 1. minúte druhej polovice sa vyrovnal v 29. kole s Montaltom a bláznivou Foggiou zo Stroppy, ktorá získa vzácnu dvojitú výhodu v Cesene a uzavrie odvážnou 34-3. Strelci: Coletti na 3. mieste, Beretta na 3. mieste pre Foggiu, skrátenie na Cesenu Dalmonte na 7. mieste, potom Mazzeo na 14. mieste obnoví dva góly a Gerboov vlastný gól na 25. mieste a Rigione na 38. reštartu dokončia návrat, ktorý má neuveriteľné pre mužov Beaverov, ktorí zostávajú poslednými v nadmorskej výške 45, bod za triom zloženým z Pro Vercelli, Brescia a Ascoli, ktorí majú 9 bodov.
V pondelok a utorok sa bude hrať 11. deň tohto bláznivého seriálu B, ktorý je potvrdený ako krásne, nakreslené a nepredvídateľné majstrovstvá.