Serie B. Salernitana a Cremonese neublížia a pokračujú v jazde do play-off oblasti

Prvá z dvoch odkladov 15 v deň Serie B končí výsledkom 1-1 medzi Salernitanou a Cremonese, ktoré zostávajú párované v rebríčku 22 bodov v posledných dvoch užitočných pozíciách, aby sa mohli zúčastniť play-off pre propagáciu v Serie A.
Celkovo vzaté, spravodlivá rovnováha medzi dvomi tímami otvorene. Cremonese začína lepšie ako v prvých niekoľkých minútach 15 zbiera tri gólové šance s Brighenti najprv so záhlavím, ktoré pasuje na post, potom s ľavotočivou cestou, ktorú Radunovic v rohu zahne a nakoniec na Piccolo, ktorý z dvoch krokov nájde opozícia brankára granát. Salernitana sa snaží prerušiť grigiorosso dominanciu a na 18º sa dotkne cieľa výhody s Mantovani, ktorého hlavička nájde opozíciu Pesce na bránkovej čiare. Prvá polovica v skutočnosti zostáva v rukách hostí, ale až k prvému skutočnému výpadku kapituly Salernitany. Bocalon sa hádže medzi súperiacimi líniami, slúžiacemu zlatému loptičke Ricci, ktorý s miernym dotykom presahuje brankára Ujkaniho. Je to 35º minúta a prvá časť hry končí s výsledkom 1-0.
Druhá polovica je v rukách Salernitany, ktorá sa v porovnaní s prvou časťou hry zdá byť schopná ovládať Cremonese lepšie, bez akýchkoľvek zvláštnych starostí, prinajmenšom až do doby, keď si Gigiorossi vyberie remízu. Novo prihlásený Castrovilli sa zameriava na vynikajúci kríž pre Arini, ktorý nie je veľmi dobre označený hlavičkou. Salernitana sa pri niekoľkých príležitostiach pokúša dostať späť do vedenia, ale Cremonese, chytil tie kravaty, ukazuje, že sú spokojní. Takto končí spravodlivé rozdelenie stávok. Oba tímy majú play-off pozíciu s dvoma bodmi pred pár Pescara-Carpi av každom prípade, čakajú na poznanie výsledku Palermo, zamestnaný doma proti Cittadella v pondelok v noci, sú len štyri body od dvoch momentálnych stupňov Parma a bari.